Centrum nurkowe
WARMIŃSKO-MAZURSKIE CENTRUM NURKOWE
IDF

WYBRANE SZKOLENIA W ZAKRESIE NURKOWANIA REKREACYJNEGO WG PROGRAMU IDF

Nurkowanie rekreacyjne:

nurkowanie do 50 m na powietrzu lub mieszankach tlenowych do zawartości tlenu 40% (nitroks), bez stosowania dekompresji

SCUBA INTRO

Pierwszy krok w nurkowaniu ze sprzętem składający się z krótkiej sesji teoretycznej i pojedynczego nurkowania na niewielką głębokość. Szkolenie dedykowane dla osób żądnych nowych wrażeń, które wciąż nie są pewne czy podwodny świat to ich wymarzone środowisko.

OWD – OPEN WATER DIVER

Kurs nurkowania dla początkujących, uczący podstaw teoretycznych i praktycznych, pozwalających na bezpieczne planowanie i wykonywanie nurkowań partnerskich do głębokości 20 metrów.

AOWD – ADVANCED OPEN WATER DIVER

Stopień płetwonurka zaawansowanego, nadawany po ukończeniu szkoleń w zakresie trzech specjalizacji: Night Diver, Navigation Diver oraz jednej do wyboru spośród: Nitrox Diver, Dry Suit Diver, Twinset Diver lub Side Mount Diver.

DEEP DIVER

Kurs dający wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające nurkowania – w zależności od umiejętności partnera nurkowego do głębokości 40 m.

WYBRANE KURSY SPECJALISTYCZNE WG PROGRAMU IDF

NITROX DIVER

Uczestnik kursu zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie z użyciem mieszanin azot/tlen do 40% zawartości tlenu.

DRY SUIT DIVER

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w suchym skafandrze.

TWINSET DIVER

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w zestawie butlowym (najczęściej dwubutlowym – twinset).

SIDEMOUNT DIVER

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie z butlami w konfiguracji bocznej (sidemount)

WRECK DIVER

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w morzu i nurkowanie turystyczne na wrakach (z wyłączeniem penetracji wnętrza wraku).

ICE DIVER

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie pod lodem.

NIGHT DIVER

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w nocy.

NWVIGATOR DIVER

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności nawigacji podwodnej.

WYBRANE SZKOLENIA W ZAKRESIE NURKOWANIA TECHNICZNEGO WG PROGRAMU IDF

Nurkowanie techniczne:

nurkowanie z wykorzystaniem powietrzu i mieszanek gazów nurkowych (tlen, hel, azot) i z zastosowaniem dekompresji.

ADVANCED NITROX DIVER

Kurs nurkowania technicznego umożliwiający planowanie i wykonywanie nurkowań dekompresyjnych do głębokości 50 metrów i z użyciem gazu dekompresyjnego do 100% tlenu.

TRIMIX DIVER

Kurs nurkowania na mieszankach helowych, do głębokości 65 metrów, umożliwiający bezpieczne zaplanowanie i wykonanie nurkowania na trimixie o zawartości tlenu większej niż 17%, z użyciem dowolnej ilości gazów dekompresyjnych.

FULL TRIMIX DIVER

Kurs nurkowania na mieszankach helowych, bez ograniczeń głębokości, umożliwiający bezpieczne zaplanowanie i wykonanie nurkowania na trimixie, z użyciem dowolnej ilości gazów dekompresyjnych i podróżnych.

ADVANCED WRECK DIVER

Zaawansowany kurs nurkowania wrakowego, który umożliwia bezpieczne planowanie i wykonywanie penetracji wnętrza wraku, przy użyciu technik linowych i procedur odpowiednich do specyficznych warunków.