Zależy od rodzaju wady. Jeśli wada zgryzu współistnieje ze zmianą toru oddychania. Prawidłowy tor oddychania jest przez nos. Przy zaburzeniach tego toru niejednokrotnie dochodzi do powstania wady zgryzu.
Niemożność swobodnego oddychania przez nos nie pozwoli na wyrównanie ciśnienia w uszach. Jeśli chodzi o inne wady zgryzu to jeżeli nie można utrzymać w zębach ustnika standardowego można zaopatrzyć się w ustnik fizjologiczny, który możemy sami dostosować do swojego zgryzu. Taki ustnik może użytkować tylko jego właściciel.
Może być kilka powodów. Zbyt mocne zaciskanie zębów w wyniku stresu związanego z nurkowaniem lub chorób związanych ze stawem skroniowo - żuchwowym. Choroba próchnicowa zębów oraz nieszczelne wypełnienia zębów i kanałów zębowych co jest odczuwalne przy zmianie ciśnienia podczas nurkowania szczególnie podczas wynurzania. Choroby zatok szczękowych.
Chore zęby mogą mieć wpływ na zdrowie nurkującego a szczególnie na odległe narządy. Same nie muszą dawać dolegliwości, ale będąc siedliskiem bakterii i ich toksyn – drogą krwionośną mogą wywoływać stany chorobowe: serca, nerek stawów, zatok obocznych nosa, oczu itp.
Chore zęby z powodu sąsiedztwa z innymi strukturami anatomicznymi mogą dawać objawy chorób tych struktur; Dotyczy to szczególnie zatok szczękowych i ucha.
Nie. Braki zębów można odbudować protetycznie. Najlepiej uzupełnieniami stałymi których się nie wyjmuje. Problem dotyczy uzupełnień ruchomych. Jeżeli taka proteza jest stabilnie zaczepiona o własne zęby - problem jest mały. Jeśli nie można takiego uzupełnienia w miarę stabilnie zakotwiczyć na pozostałych własnych zębach lub ktoś ma braki całkowite może używać maski pełno twarzowej.
Nie wiem co masz na myśli. Implantem w zębach może być wkład okołomiazgowy, który stanowi zaczep do plomby w zębie. Natomiast implant jest to metalowa konstrukcja odbudowująca korzeń utraconego zęba, na którym odbudowuje się konstrukcję protetyczną. Jedno i drugie nie ogranicza zdolności do nurkowania.
Nie ma wypełnień przeznaczonych dla sportów ekstremalnych w tym dla płetwonurków. Plomby dla osób nurkujących i lotników powinny być zakładane ze szczególną starannością, aby nie pozostały uwięzione pęcherzyki powietrza, które to mogą spowodować wiele przykrości w związku ze zmianą ciśnienia (aerodontalgia).
W swojej wieloletniej praktyce nie spotkałem się z takim zdarzeniem. Pękające zęby zdarzają się w większości u pacjentów, którzy szczególnie unikają wizyt w gabinecie stomatologicznym. Przyczyną tych urazów jest próchnica zębów. A jeśli chodzi o nurkujących - to przy nieszczelnych wypełnieniach powietrze uwięzione między wypełnieniem i ścianą zęba może podczas wynurzania rozprężając się wypchnąć słabo zakotwiczoną plombę lub spowodować odłamanie słabej, cienkiej ściany zęba (barotrauma zęba). Takie zjawisko jest określane przez nurkujących jako pękanie zębów podczas nurkowania.